Společnými silami k podpoře drobných podnikatelů

Veronika Svobodova

Malé firmy jsou obzvlášť v této těžké době velice zranitelné. Vzájemná podpora a spolupráce je proto velice důležitá. Pomocnou ruku svým klientům a dodavatelům nabídla Petra s Veronikou. Díky jejich společnému zapálení vzniká projekt na podporu malých firem.

Petru Pavičovou, majitelku společnosti Foodin catering a Veroniku Svobodovou, manažerku české pobočky společnosti Petit Forestier, spojuje nejen prostředí gastronomického odvětví, ale také podobný životní osud, který je přivedl od velkých korporátních firem k rodinné společnosti, kde svým klientům mohou nabídnout osobní přístup.

Petřin catering s osobními vazbami
Před čtyřmi lety Petra spolu s manželem založili společnost Foodin catering, která je dnes zavedenou značkou, vyhledávanou pro svoje originální pojetí lokálního zážitkového cateringu. Pro Petru je typický její individuální přístup nejen ke klientům, ale i k dodavatelům. Na základě přátelského rozhovoru s klientem připraví catering tak, aby maximálně odpovídal jeho představě. „Všechny suroviny a produkty pečlivě vybírám a nakupuji napřímo u malých
českých farmářů, pěstitelů a malovýrobců. Neustále vyhledávám další nové dodavatele, navazuji s nimi osobní vztahy, abych je a jejich práci lépe poznala a měla tak jistotu, že nabízím svým klientům opravdu to nejlepší“, odhaluje tajemství svého úspěchu Petra. Většina jídel je připravována v bio kvalitě. Foodin catering nezapomíná ani na vegetariány, vegany a klienty s různými druhy potravinových intolerancí.

Veroničiny vřelé obchody s chladem
I Veronika jako ředitelka české pobočky rodinné francouzské společnosti Petit Forestier si zakládá na vřelém přístupu ke klientům. Přestože je Petit Forestier světový lídr v pronájmu chladírenských a mrazících vozidel a kontejnerů, pochvaluje si Veronika v řízení firmy
pružnost a ohled na národnostní rozdíly a zvyklosti. „Ať už si u nás zákazník pronajme auto na jeden den nebo deset let, vždy může neomezeně využít náš kompletní servis, který k pronájmu nabízíme. Spokojenost klienta s naší službou je pro mě na prvním místě, proto extrémně
dbáme na kvalitu, spolehlivost a dlouhou životnost našich aut, kontejnerů a vitrín“, přibližuje Veronika výhody služeb Petit Forestier.

Proč je důležité podporovat....
Uvědomte si, že pokud budete nakupovat výrobky a služby především lokálně v místě, kde žijete a působíte, podpoříte tím nejen dané podnikatele a firmy, ale také sebe. V důsledku tím totiž pomáháte růstu a rozvoji vašeho města a regionu. I světový trend jde v současné době směrem odklonu od globalizace a více se soustředí na rozvoj lokálních ekonomik. Pokud pomůžete drobným a malým podnikatelům v jejich rozvoji, růstu a prosperitě, budou také i oni věnovat část svého potenciálu do budování místa, ve kterém působí.
Vydejte se s námi do světa drobného podnikání. V našich článcích vám budeme postupně přinášet nové a nové příběhy lidí, kteří se nebáli postavit na vlastní nohy. Zároveň vám nabídneme názory těch, kteří si uvědomují, jak důležité je podporovat malé místní firmy.

Související články