Polabí - Středočeský kraj

Polabí - Středočeský kraj

Polabí je oblast protkaná sítí tepajících řek a potoků, objímající Labe od severovýchodu středních Čech až po Pardubický kraj. Kvalitní půda a příznivé klimatické podmínky tvoří dokonalé prostředí pro pěstování rostlin, za což se jí právem přezdívá ,,zahrada Čech''.

Polabí se také pyšní nespočtem historických památek a malebných měst. Rovinatá krajina přímo vybízí k procházkám a jízdě na kole. Klidná voda Labe svolává rybáře a malé farmy lákají milovníky jídla.

 

Za historickými památkami se můžete vydat do pohádkového hradu Kokořín, ztratit se manželce v labyrintech Loučeňského zámku a pokud vás fascinuje alchymie a tajemství hvězd, určitě neopomeňte observatoř a zámek v Benátkách nad Jizerou. Vraťte se do dávných dob v historické vesnici Botanicus, a poté spočiňte v srdci jejich zahrad, které rozhýří vaše smysly vůní květin. Na konci výletu nasedněte na loď a nechte se unášet na vlnami Labe - výletní lodě vyplouvají z Poděbrad a Kolína.

Polabská nížina je ideální pro výlety na kole či bruslích. Rovinatá krajina odlehčí tělu a blyštivá hladina Labe dá odpočinout duchu. Řada stezek leží na obou březích řeky Labe přes Lysou nad Labem, Nymburk, Poděbrady a Kolín. Za vyzkoušení určitě stojí propojit cyklistiku s kulturou a projet se po naučné stezce Krajinou Rudolfa II.
Pokud toužíte po odpočinku od hluku velkoměst, spolu s rybářskou výbavou se schovejte do meandrů řek. Čas strávený na rybách se do života nezapočítává, a pokud se u vody nepoštěstí, smutek můžete zapít v místním minipivovaru.
V Milovicích můžete upustit páru v opuštěném vojenském prostoru na paintballu. Pokud jste mírumilovnější duše, projeďte se na koni.

Naše programy jsou unikátní a připravují se dle dané oblasti, kterou si pro svou návštěvu zvolíte. Každou aktivitu lze kombinovat s gastronomickým zážitkem nebo návštěvou kulturních památek či nějakou jinou kulturní akcí.

Jméno a příjmení*
Kontaktní telefon*
+420
  Počet osob*
  E-mail*
  Termín akce*
  O jaké aktivity máte zájemPoznámka: Aktivity lze kombinovat
  Gastronomický zážitek
  Turistický zájezd
  Outdoorové aktivity
  něco jiného
  Kraj nebo oblast, kterou byste chtěli navštívit/podpořit *
  Dodatečné informace*zde můžete doplnit další informace (např. o jaký tým se jedná ženy/muži, převaha žen/mužů apod.)
  Odeslat

  Související články